Vložky do topánok - Klenba - nízka

Sidas sa od roku 1975 špecializuje na vývoj vložiek do topánok. Vyrába zdravotné vložky na bežné nosenie aj na šport s podporou klenby. Vložky poskytujú zdravotné benefity: tlmenie, stabilitu, komfort. V sortimente nájdete vložky do lyžiarskych topánok, vložky do outdoorových a bežeckých topánok aj vložky do topánok na každodenné používanie. Vložky Sidas Custom vám v špecializovaných obchodoch vytvarujú na mieru podľa tvaru chodidla. „Hotové“ vložky Sidas 3Feet sú vyrábané v 3 verziách podľa výšky klenby (Low, Mid, High). Sidas 3D so základnou podporou klenby vyhovuje predovšetkým chodidlám so strednou klenbou.

Vložky do topánok vám vďaka pätnej miske lepšie usadia nohu v topánke, vďaka podpore pozdĺžnej a priečnej klenby prispejú k efektívnejšiemu výkonu a spresnia ovládanie športového náčinia (lyže, korčule ap.), dohromady zvýšia komfort pri športovej záťaži aj pri každodennej chôdzi.

Poradca

Ako vybrať vložky do topánok?

Ako vybrať vložky do topánok?

Športové vložky do topánok pomáhajú oddialiť únavu a zrýchliť regeneráciu pri športe. Podpora pozdĺžnej klenby pomáha udržať chodidlo v osovej pozícii, aby bol pohyb symetrický, pohyb je tak zdravší. To všetko a ďalšie benefity anatomicky tvarovaných športových vložiek (tlmenie, tepelná izolácia a pod.) však optimálne funguje len pri správnom výbere. Podľa čoho vyberať vložky do topánok?


Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Kŕč (spazmus) je samovoľná svalová kontrakcia, ktorú nemôžeme vedome ovplyvniť. Pri športe je potrebné rozlíšiť kŕče systémové, ktoré sú spôsobené výdajom minerálov a vitamínov, a lokálne, kedy je preťažený konkrétny sval alebo svalová skupina, hoci v holistickom pohľade je minerálová rovnováha v tele zachovaná.

Ďalej