Vložky do topánok pre outdoor

Športové ortopedické vložky do topánok vhodné pre outdoor. Vložky Sidas pre outdoor.

Poradca

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné poznať výšku klenby chodidla.


Vložky do topánok pre deti

Vložky do topánok pre deti

Detské vložky do topánok v športe majú svoje významné miesto. Predovšetkým preto, že od chvíle, keď sa dieťa postaví na dve nohy, kontakt s povrchom vníma chodidlami. Po bosej a ponožtičkovej fáze prichádzajú prvé topánočky, s prvým intenzívnejším športom potom topánky špecializované - práve do lyžiarok, korčulí, kopačiek a ďalších topánok, navrhnutých špecificky na športovanie, je vložky vhodné dať už v detskom veku, aby boli nohy v správnom postavení. Aj keď dieťa žiadny problém zatiaľ nemá, buduje si pri športe pohybové vzorce, z ktorých bude vychádzať celý život. Nevhodné postavenie nôh a prepad nožnej klenby sa môže prejaviť až v dospelosti - bolesťami nôh, ale aj krčnej a bedrovej chrbtice alebo kolena.


Ako vybrať vložky do topánok?

Ako vybrať vložky do topánok?

Športové vložky do topánok pomáhajú oddialiť únavu a zrýchliť regeneráciu pri športe. Podpora pozdĺžnej klenby pomáha udržať chodidlo v osovej pozícii, aby bol pohyb symetrický, pohyb je tak zdravší. To všetko a ďalšie benefity anatomicky tvarovaných športových vložiek (tlmenie, tepelná izolácia a pod.) však optimálne funguje len pri správnom výbere. Podľa čoho vyberať vložky do topánok?

Ďalej