Vložky do topánok pre lyžovanie

Športové ortopedické vložky do topánok vhodné pre lyžovanie. Vložky Sidas pre lyžovanie.

Poradca

Prečo tréner behu odporúča vložky do bežeckých topánok

Prečo tréner behu odporúča vložky do bežeckých topánok

Jaroslav Minarčin má odbehané stokilometrové ultrabežecké preteky, denne pomáha bežcom vyberať vhodnú obuv v predajni Runningstore a je trénerom behu.

Vybrať si správnu topánku pre pohodlné behanie sa príliš nelíši podľa toho, či beháte 20 alebo 100 km týždenne. Bežecká topánka môže pri správnom výbere pre konkrétneho bežca predchádzať zraneniu, pomôcť k lepšiemu výkonu, ale aj uľahčiť regeneráciu. Kľúčová je pri výbere bežeckých topánok stabilita a usadenie nohy.

Pri behoch na dlhú vzdialenosť a závodoch typu ultrarunning alebo skyrunning, ale aj pri každom tréningovom alebo rekreačnom behu, pomáha anatomicky tvarovaná vložka do topánok nohe oddialiť únavu chodidla, pretože poskytuje oporu pozdĺžnej klenbe a pevne usadzuje pätu. A to je veľmi dôležité pre tréning, pretože menšia únava = rýchlejšia regenerácia.


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné poznať výšku klenby chodidla.


Ako vybrať vložky do topánok pre deti

Ako vybrať vložky do topánok pre deti

Detské vložky do topánok v športe majú svoje významné miesto. Predovšetkým preto, že od chvíle, keď sa dieťa postaví na dve nohy, kontakt s povrchom vníma chodidlami. Po bosej a ponožtičkovej fáze prichádzajú prvé topánočky, s prvým intenzívnejším športom potom topánky špecializované - práve do lyžiarok, korčulí, kopačiek a ďalších topánok, navrhnutých špecificky na športovanie, je vložky vhodné dať už v detskom veku, aby boli nohy v správnom postavení. Aj keď dieťa žiadny problém zatiaľ nemá, buduje si pri športe pohybové vzorce, z ktorých bude vychádzať celý život. Nevhodné postavenie nôh a prepad nožnej klenby sa môže prejaviť až v dospelosti - bolesťami nôh, ale aj krčnej a bedrovej chrbtice alebo kolena.

Ďalej