Vložky a stielky do topánok

Sidas sa od roku 1975 špecializuje na vývoj a výrobu stielok do topánok. Vyrába zdravotné ortopedicky tvarované vložky na bežné nosenie aj na šport s podporou klenby. Vložky poskytujú zdravotné benefity: tlmenie, stabilitu, komfort. V sortimente nájdete stielky do lyžiarskych topánok, vložky do outdoorových a bežeckých topánok aj stielky do topánok na každodenné používanie. Vložky Sidas Custom vám v špecializovaných obchodoch vytvarujú na mieru podľa tvaru chodidla. „Hotové“ stielky do topánok Sidas 3Feet sú vyrábané v 3 verziách podľa výšky pozdĺžnej klenby (Low, Mid, High). Vložky do topánok  Sidas 3D so základnou podporou klenby vyhovujú predovšetkým chodidlám so strednou klenbou.

Zdravotné stielky do topánok vám vďaka pätnej miske lepšie usadia nohu v topánke, vďaka podpore pozdĺžnej klenby prispejú k efektívnejšiemu výkonu a spresnia ovládanie športového náčinia (lyže, korčule ap.), zlepšia tlmenie a dohromady zvýšia komfort a stabilitu pri športovej záťaži aj pri každodennej.

Vďaka spomínaným funkciám (tlmenie, podpora klenby, lepšie osové postavenie chodidiel) fungujú skvele ako vložky do topánok proti bolesti.

Poradca


Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Kŕč (spazmus) je samovoľná svalová kontrakcia, ktorú nemôžeme vedome ovplyvniť. Pri športe je potrebné rozlíšiť kŕče systémové, ktoré sú spôsobené výdajom minerálov a vitamínov, a lokálne, kedy je preťažený konkrétny sval alebo svalová skupina, hoci v holistickom pohľade je minerálová rovnováha v tele zachovaná.


Prečo bolia nohy?

Prečo bolia nohy?

Bolesť je možné vnímať ako svetelnú kontrolku v aute. Určitá telesná štruktúra dáva mozgu najavo, že niečo nie je v poriadku a treba to zmeniť. V prípade svalovej bolesti alebo bolesti kĺbov to môže byť únava a preťaženie, ktoré môžu pri ignorovaní tejto kontrolky viesť k zdravotným problémom – zápaly, malé ruptúry alebo aj únavové zlomeniny sa pri športe objavujú, a netýkajú sa len profesionálnych atlétov. Pri ignorovaní bolesti (alebo vypnutí bolesti medikamenty) môže preťaženie spôsobiť zranenie pri športe aj pri menšej záťaži.

Keď už je bolesť noh výrazná, nie je väčšinou iná rada ako odpočívať a nechať telo zregenerovať a poskytnúť mu na to čo najlepšie podmienky. Ideálne však je, aby bolesť vôbec nevznikala, alebo aby sme príčinu problému vyriešili hneď v zárodku – ako na to?

Ďalej