V skialpových topánkach ortopedicky vytvarované vložky pomôžu ako pri výstupe, tak pri zjazde.

Výstup
Pätná miska usadí lepšie nohu v skialpových topánkach (znateľne ucítite lepšie usadenie päty a obmedzenie vertikálneho pohybu) a s pomocou podpory pozdĺžnej klenby obmedzí aj predozadný pohyb chodidla. Tým sa čiastočne obmedzí vznik pľuzgierov a otlakov, aj keď základom je vždy dobre zvolená topánka (veľkosť, tvar) a taktiež dobrá skialpová ponožka. Vložky Sidas, pristrihnuté alebo zabrúsené presne na rozmer obuvi, sa v nej nepohybujú a nezhŕňajú.

Zjazd
Vytvarovaná Skialpová vložka rozloží tlak na celú plochu chodidla, zlepší postavenie členku v topánky (to je výhoda aj pri chôdzi hore), zrýchli a spresní prenos síl z chodidla na topánku a potom na skialpovú lyžu. Lyže budete mať viac pod kontrolou, zjazd bude väčší zážitok a zábava.

Do skialpových topánok sú vhodné vložky Sidas 3Feet Winter, ktoré je možné zvoliť podľa výšky klenby chodidla (Low, Mid, High), prípadne je možné zvoliť základné Sidas Winter 3D s univerzálnou podporou pozdĺžnej klenby. Vložky s Merino vlnou by sme pre skialp odporučili len tým, ktorí majú problémy s chladom a prekrvovaním periférií. Pokiaľ máte úzke topánky/široké chodidlo a teda menej priestoru v obuvi, vhodný je model 3Feet Slim, ktorý zaberie v topánky veľmi málo miesta.

Skialpové vložky na mieru Sidas Custom vám zhotovia špecialisti, ktorí disponujú potrebnou technológiou na individuálne tvarovanie vložiek do topánok.