Vložky do skialpových topánok - Aktivita - futbal

V skialpových topánkach ortopedicky vytvarované vložky pomôžu ako pri výstupe, tak pri zjazde.

Výstup
Pätná miska usadí lepšie nohu v skialpových topánkach (znateľne ucítite lepšie usadenie päty a obmedzenie vertikálneho pohybu) a s pomocou podpory pozdĺžnej klenby obmedzí aj predozadný pohyb chodidla. Tým sa čiastočne obmedzí vznik pľuzgierov a otlakov, aj keď základom je vždy dobre zvolená topánka (veľkosť, tvar) a taktiež dobrá skialpová ponožka. Vložky Sidas, pristrihnuté alebo zabrúsené presne na rozmer obuvi, sa v nej nepohybujú a nezhŕňajú.

Zjazd
Vytvarovaná Skialpová vložka rozloží tlak na celú plochu chodidla, zlepší postavenie členku v topánky (to je výhoda aj pri chôdzi hore), zrýchli a spresní prenos síl z chodidla na topánku a potom na skialpovú lyžu. Lyže budete mať viac pod kontrolou, zjazd bude väčší zážitok a zábava.

Do skialpových topánok sú vhodné vložky Sidas 3Feet Winter, ktoré je možné zvoliť podľa výšky klenby chodidla (Low, Mid, High), prípadne je možné zvoliť základné Sidas Winter 3D s univerzálnou podporou pozdĺžnej klenby. Vložky s Merino vlnou by sme pre skialp odporučili len tým, ktorí majú problémy s chladom a prekrvovaním periférií. Pokiaľ máte úzke topánky/široké chodidlo a teda menej priestoru v obuvi, vhodný je model 3Feet Slim, ktorý zaberie v topánky veľmi málo miesta.

Skialpové vložky na mieru Sidas Custom vám zhotovia špecialisti, ktorí disponujú potrebnou technológiou na individuálne tvarovanie vložiek do topánok.

Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné zmerať výšku klenby chodidla.