Vložky do pracovných topánok

V pracovnej obuvi trávite v stoji hodiny denne a chodidlá a tiež celý pohybový aparát býva preťažený, čo môže vyústiť v pálenie plôšok nôh, bolesti chodidiel, členkov, kolien, bedier a chrbta. Svoju obuv si môžete vybaviť ortopedicky tvarovanými vložkami do pracovných topánok, ktoré spolu s podporou klenby, lepším usadením chodidla v obuvi a lepším postavením celých dolných končatín ponúka aj účinnejšie tlmenie v preťažovaných partiách ako je päta a predná časť chodidla.

Nižšie vyberáme anatomicky tvarované vložky, ktoré sú vhodné na celodenné používanie aj v pracovnej obuvi. V kolekcii Sidas sú aj gélové pracovné vložky do topánok, ktoré poskytnú účinné tlmenie v zaťažovaných miestach nôh.

Pozor, pokiaľ potrebujete vložky do antistatickej a ESD obuvi, vyhľadajte pracovné vložky určené priamo do vášho modelu topánok, aby boli zachované požadované parametre.

Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné zmerať výšku klenby chodidla.


Bolesť klenby chodidla

Bolesť klenby chodidla

Bolesť klenby chodidla je nepríjemný a často limitujúci problém, ktorý môže postihnúť nielen športovcov, ale každého človeka. Existuje niekoľko hlavných príčin, ktoré môžu viesť k bolesti v tejto oblasti a nie je dobré problémy neriešiť a nechať ich prerásť vo väčšie komplikácie. V nasledujúcom článku popisujeme hlavné problémy týkajúce sa klenby chodidla a základnej rady, ako s nimi bojovať.