Zimné ponožky Sidas sú zacielené na športových lyžiarov. V kolekcii nájdete tenké závodné lyžiarske ponožky, ktoré ponúkajú maximálny prenos síl. Sidas rozšíril svoju kolekciu aj na bežecké lyžovanie av posledných rokoch sa sústredí na výkonnostné bežecké ponožky so zacielením na trailový beh.

Ponožky Therm-ic ponúkajú najmä tepelný komfort a dobrú termoreguláciu. Vyhrievané lyžiarske ponožky sú doplnené o dobre odizolované zjazdárske modely. Nová outdoorová kolekcia je prehľadne rozdelená podľa teplôt, pre ktoré sú outdoorové ponožky Therm-ic určené, podľa toho sú volené materiály.

Ponožky Sidas aj Therm-ic sú vyrobené v Európe, je kladený veľký dôraz na vývoj vlastných vzorov a na výber kvalitných materiálov, vďaka čomu je kvalita a výdrž v rovnováhe s cenou.

Ako vybrať bežecké ponožky

Ako vybrať bežecké ponožky

Behanie je na vybavení v zásade nenáročný šport. O to dôležitejšie ale je vhodný výber kvalitného materiálu, ktorý bude nohy po dlhú dobu udržiavať v komfortnom stave a umožní tak behať ako kto chce - rýchlejšie, ďalej, hlbšie do hôr ... Ponožky sú spolu s bežeckými vložkami do topánok spojnicou medzi topánkou a nohou bežca, a správna spolupráca týchto častí výbavy je pre pohodlné, zdravé behanie bez úrazov nevyhnutná. Ponožky pri behaní môžu zastupovať viac funkcií, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať – pozitívny vplyv môžu mať na techniku behu, vznik pľuzgierov alebo bolesti nôh.