Športové ponožky - Aktivita - lyžovanie

Športové ponožky Sidas sú zacielené na výkonnostných lyžiarov a bežcov. V kolekcii nájdete tenké závodné lyžiarske ponožky, ktoré ponúkajú maximálny prenos síl. Sidas rozšíril svoju kolekciu aj na bežecké lyžovanie av posledných rokoch sa sústredí na špičkové bežecké ponožky so zacielením na trailový beh. Trailové ponožky Sidas používajú víťazi UTMB v Chamonix Jim Walmsley a Jon Albon.

Ponožky Therm-ic ponúkajú najmä tepelný komfort a dobrú termoreguláciu pri zimných aj letných športových aktivitách. Vyhrievané lyžiarske ponožky sú doplnené o dobre odizolované zjazdárske modely. Nová outdoorová kolekcia Therm-ic je prehľadne rozdelená podľa teplôt, pre ktoré sú outdoorové ponožky Therm-ic určené, podľa toho sú volené materiály a sila úpletu.

Všetky športové ponožky Sidas aj Therm-ic sú vyrobené v Európe, je kladený veľký dôraz na vývoj vlastných vzorov a na výber kvalitných materiálov, vďaka čomu je kvalita, výkon a výdrž v rovnováhe s cenou.

Poradca

Tri najdôležitejšie body na chodidle - ako funguje chodidlo?

Tri najdôležitejšie body na chodidle - ako funguje chodidlo?

Chodidlo je veľmi zložitý systém kostí, svalov a kĺbov. Existuje však spôsob, ako si ho predstaviť jednoducho – hovorí sa mu trojnožka chodidla (feet tripod). V Sidase to zatiaľ poznáme predovšetkým z lyžovania a tvarovania vložiek na mieru. Práve na usadenie nohy vložkou do správnej pozície je trojnožka jedným z dôležitých aspektov. Ultrabežke Jona Albona ale napadlo, že by ju šlo využiť aj pri behaní. Vymyslel tak koncept bežeckých ponožiek T-Free, teda takých, ktoré majú samostatné vrecko na palec. Prečo?


Ako vybrať turistické ponožky

Ako vybrať turistické ponožky

Outdoorové športy kladú na oblečenie zvláštne nároky kvôli premenlivému počasiu a striedaniu fyzickej záťaže. Trekkingové ponožky sú veľmi dôležitým doplnkom - chránia nohy, odvádzajú vlhkosť a zaisťujú väčší komfort pri každom kroku. A na každej túre tých krokov urobíme tisíce, preto si nohy zaslúžia kvalitné a príjemné ponožky.


Ako vybrať bežecké ponožky

Ako vybrať bežecké ponožky

Behanie je na vybavení v zásade nenáročný šport. O to dôležitejšie ale je vhodný výber kvalitného materiálu, ktorý bude nohy po dlhú dobu udržiavať v komfortnom stave a umožní tak behať ako kto chce - rýchlejšie, ďalej, hlbšie do hôr ... Ponožky sú spolu s bežeckými vložkami do topánok spojnicou medzi topánkou a nohou bežca, a správna spolupráca týchto častí výbavy je pre pohodlné, zdravé behanie bez úrazov nevyhnutná. Ponožky pri behaní môžu zastupovať viac funkcií, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať – pozitívny vplyv môžu mať na techniku behu, vznik pľuzgierov alebo bolesti nôh.