Francúzsky výrobca Sidas už od roku 1975 vyvíja technológie výroby vložiek na mieru podľa chodidla zákazníka. Vložky do topánok na mieru z radu Sidas Custom sú vyrobené z termoplastických a ďalších materiálov, ktorých skladba je zvolená podľa aktivity, pre ktorú sú vložky učené.

Napríklad vložky na mieru do lyžiarskych topánok sú tuhé, aby bola maximalizovaná stabilita a prenos síl z nohy a topánku a dlhšie smerom na lyži. Naopak individuálne vložky do topánok na bežné nosenie alebo napríklad vložky do bežeckej obuvi sú vyrobené z flexibilných materiálov, aby bola podporená stabilita a tlmenie, ale pri tom nebola obmedzená prirodzená funkcia chodidla.

Výrobu vložiek Sidas Custom poskytujú odborne vyškolení profesionáli s potrebnými skúsenosťami a vybavením. Na vymodelovanie odtlačku chodidla, podľa ktorého sa potom vložky do topánok na mieru tvarujú, sú potrebné dva špeciálne gélové vaky. Ďalej je potrebné disponovať pecou Sidas, v ktorej sa vložky nahrejú na presnú teplotu, a to len v oblastiach, kde je to potrebné (od päty, pod pozdĺžnou a priečnou klenbou).

Pokiaľ hľadáte pre svoje chodidlá to najlepšie, Sidas Custom sú vložky na mieru 100% prispôsobené špecifikám vášho chodidla.