Vložky do topánok na bežky - Technológia - Custom

Pri bežeckom lyžovaní je zásadná stabilita, vďaka ktorej je možný lepší a dlhší sklz. Dobre zvolená 3D vložka s podporou klenby rozloží tlak na väčšiu plochu chodidla chodidla, poskytne vyššiu stabilitu a tým aj cit pri vedení lyže. Impulzy do lyže sú rýchlejšie, presnejšie.

Podpora klenby je dôležitá aj pre dynamiku odrazu, a to najmä pri korčuliarskom štýle. Aby lyžiar dobre zaťažil hranu bežeckej lyže pri odraze, nemusí s vložkou „zalamovať“ členok a následne koleno, odraz je efektívnejší a pre kĺby celé nohy šetrnejšie.

Priamo na bežecké lyžovanie Sidas vyvinul niekoľko vložiek. Základný je model Sidas XC Nordic 3D. Ďalej je možné zvoliť podľa výšky klenby (nízka, stredná, vysoká) vložky do topánok na bežky z radu Sidas Winter 3Feet. Najlepšieho výkonu docielite, keď si u špecialistov necháte do bežkárskych topánok vytvarovať vložky na mieru, pre klasiku je určený model Sidas Custom XC Classic, na skate Sidas Custom XC Skating.

Poradca


Ako vybrať vložku 3Feet? Určenie typu klenby

Ako vybrať vložku 3Feet? Určenie typu klenby

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné poznať výšku klenby chodidla.