Merino ponožky - Aktivita - outdoor

Ponožky Sidas a Therm-ic s prírodnou vlnou Merino poskytujú benefity tohto prírodného vlákna: skvelá termoregulácia, dobrá absorpcia vlhkosti, hreje aj keď je vlhké, vďaka lanolínu obmedzuje množenie baktérií a preto odďaľuje vznik nepríjemných zápachov. Ponožky s merinom sú najviac v zimnej kolekcii, ale aj v outdoorovom rade Therm-ic a tiež v zimných bežeckých ponožkách Sidas.

Merino ponožky Sidas sa vyznačujú veľmi precíznym a tenkým úpletom, vďaka ktorému skvele držia na nohe. Medzi najpredávanejšie patria výkonnostné lyžiarske ponožky Sidas Merino Performance (pletené pomocou 200 ihiel, s ľahko kompresným úpletom a protišmykovým vláknom Grip Yarn), vlnu nájdete aj v tenkých bežkárskych ponožkách a tiež v juniorskom modeli.

Ponožky Therm-ic sa sústredia na termoreguláciu a komfort, preto prírodnú merino vlnu nájdete ako vo vyhrievaných ponožkách, tak v lyžiarskych merino ponožkách (v luxusnom modeli Therm-ic Ski Extra Warm sú spolu s merinom aj hodváb a kašmír), rovnako tak v outdoorových ponožkách určených do chladných podmienok.