Vložky do lyžiarskych topánok Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou pozdĺžnej klenby. Vložky sú lepšie odizolované, verzia s Merino vlnou je najteplejšia a lepšie odoláva množeniu baktérií a tvorbe zápachu.

Vďaka tvarovanej pätnej miske a podpore klenby zafixujú lyžiarske vložky nohu lepšie v topánke a obmedzia jej predozadný pohyb (lepšie uchytenie nohy v oblasti päty). Tiež lepšie zrovnajú osové postavenie chodidla a členku, tým sa obmedzia otlaky v tejto časti lyžiarskej topánky.

Vďaka podpore pozdĺžnej klenby je výrazne presnejší a rýchlejší prenos impulzov z nohy na topánku a následne na lyži. S tvarovanou lyžiarskou vložkou vďaka lepšiemu postaveniu chodidla dochádza aj k jeho lepšiemu prekrveniu (lepšia termoregulácia) a vďaka rozloženiu tlaku na väčšiu plochu nie sú preťažované jednotlivé body chodidla chodidla, tým sa výrazne obmedzia bolestivé stavy v prackách.

Základné vložky do lyžiarskych topánok sú z radu Sidas Winter 3D. 3 výšky podpory klenby ponúkajú lyžiarske vložky z Sidas 3Feet. Najpresnejší lyžiarsky výkon poskytujú lyžiarske vložky na mieru Sidas Custom, ktoré vám podľa chodidla vytvarujú v lyžiarskych špeciálkach.