Vložky do lyžiarskych topánok

Vložky do lyžiarskych topánok Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou pozdĺžnej klenby. Vložky sú lepšie odizolované, verzia s Merino vlnou je najteplejšia a lepšie odoláva množeniu baktérií a tvorbe zápachu.

Vďaka tvarovanej pätnej miske a podpore klenby zafixujú lyžiarske vložky nohu lepšie v topánke a obmedzia jej predozadný pohyb (lepšie uchytenie nohy v oblasti päty). Tiež lepšie zrovnajú osové postavenie chodidla a členku, tým sa obmedzia otlaky v tejto časti lyžiarskej topánky.

Vďaka podpore pozdĺžnej klenby je výrazne presnejší a rýchlejší prenos impulzov z nohy na topánku a následne na lyži. S tvarovanou lyžiarskou vložkou vďaka lepšiemu postaveniu chodidla dochádza aj k jeho lepšiemu prekrveniu (lepšia termoregulácia) a vďaka rozloženiu tlaku na väčšiu plochu nie sú preťažované jednotlivé body chodidla chodidla, tým sa výrazne obmedzia bolestivé stavy v prackách.

Základné vložky do lyžiarskych topánok sú z radu Sidas Winter 3D. 3 výšky podpory klenby ponúkajú lyžiarske vložky z Sidas 3Feet. Najpresnejší lyžiarsky výkon poskytujú lyžiarske vložky na mieru Sidas Custom, ktoré vám podľa chodidla vytvarujú v lyžiarskych špeciálkach.

Do správne vybraných lyžiarskych topánok, patria nielen lyžiarske vložky, ale aj vhodne zvolené lyžiarske ponožky.

Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné zmerať výšku klenby chodidla.