Gélové vložky do topánok - Aktivita - voľný čas

Kvalitné gélové vložky do topánok fancúzskeho výrobcu Sidas s tradíciou od r. 1975 poskytujú funkčné tlmenie nárazov, pomáhajú tak pohybovému aparátu a zvyšujú komfort. Vďaka gélovému materiálu sa utlmia rázy v najnamáhanejších miestach ako je päta a predonožie, tlak sa roznesie na väčšiu plochu chodidla. Ortopedicky tvarované gélové vložky do topánok s podporou pozdĺžnej klenby spolu s tlmením zvyšujú aj stabilitu chodidla a napomáhajú správnemu osovému postaveniu dolných končatín, čím obmedzujú aj bolesti ďalších kĺbov (kolien, bedier) a chrbta.

Gélová vložka do topánok s veľkým podielom tlmiaceho materiálu (napríklad Sidas Cushioning Gel Support) prináša komfort najmä v bežnom živote. Športové gélové vložky (napríklad Sidas Run 3Feet Protect), aby neobmedzili dynamiku pri športovom výkone, mávajú gélové tlmenie najmä pod pätou.

Veľmi univerzálnym modelom gélovej vložky do obuvi je Sidas Cushoning Gel 3D, kombinuje gélové zóny s dobrou podporou klenby, čo oceníte v každodennej obuvi v práci, aj pri športových aktivitách.

Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné zmerať výšku klenby chodidla.


Bolesť klenby chodidla

Bolesť klenby chodidla

Bolesť klenby chodidla je nepríjemný a často limitujúci problém, ktorý môže postihnúť nielen športovcov, ale každého človeka. Existuje niekoľko hlavných príčin, ktoré môžu viesť k bolesti v tejto oblasti a nie je dobré problémy neriešiť a nechať ich prerásť vo väčšie komplikácie. V nasledujúcom článku popisujeme hlavné problémy týkajúce sa klenby chodidla a základnej rady, ako s nimi bojovať.