Vložky do korčúľ - Klenba - vysoká

Pri korčuľovaní sú chodidlá zaťažované špecificky a inak, než je tomu pri prirodzenom pohybe (chôdza, beh). Korčule sú tvrdé, noha je napevno fixovaná na tvrdej podložke, chodidlo prirodzene nepracuje a pri dlhodobom zaťažení často dochádza k problémom s pozdĺžnou klenbou ak bolestiam.

Ortopedicky tvarovaná vložka do korčúľ (a inline korčulí) dokáže podoprieť pozdĺžnu klenbu chodidla, tým jednak spresní a zrýchli reakciu, zvýši presnosť ovládania korčulí, ale predovšetkým podrží chodidlo a následne členok a koleno v lepšom osovom postavení, predchádza tak bolestiam aj ďalších kĺbov.

Z kolekcie Sidas patria medzi najpoužívanejšie vložky do korčúľ tie z radu 3Feet, ktoré sú dodávané pre 3 typy klenby (nízka, stredná, vysoká). V špecializovaných hokejových predajniach vám zmerajú chodidlo a obtlačia klenbu na Feet Revelatore, podľa výsledku analýzy sa volí vhodný typ. Vložky Low (nízka klenba) sú vhodné pre tých, ktorí majú nízku až „prepadnutú“ klenbu, a vyššia vyššia podpora (Mid, prípadne High) je im nepríjemná. Verziu Mid využijú hokejisti so stredne nízkou až strednou klenbou. Korčuliari so strednou až vyššou klenbou, najmä ak chcú agresívnejšiu odozvu, volia verziu High.

Najlepšiu podporu a prípadne výkon získate, ak si u vyškolených špecialistov necháte vytvarovať vložky do korčúľ na mieru Sidas Custom. Najčastejšie sa do buslí používajú zimné vložky Sidas Winter Custom Ski a Winter Custom Pro (majú ešte tuhšiu podporu klenby).

Pri problémoch s klenbou a pri bolestiach chodidiel v súvislosti s korčuľovaním je vhodné chodidlo patrične posilňovať a rehabilitovať po konzultácii s fyzioterapeutom, lekárom. Ortopedické  vložky do korčulí pomôžu pri športovom výkone lepšiemu postaveniu chodidla, zvýšia komfort, presnosť, ale samy o sebe nemôžu pomôcť posilniť svaly v chodidle.

Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné zmerať výšku klenby chodidla.


Vložky do korčulí pomôžu s technikou hokejistov

Hokej je svojim pohybom unikátny šport, pri ktorom dochádza k rýchlym odrazom, zmene smeru a brzdenia. Sily, pôsobiace na chodidlo, sú podobné tým pri lyžovaní, a to niekde na pomedzí zjazdového a bežeckého (skate). Hokejisti (často už v ranom veku) potrebujú správne ukotviť chodidlo v topánke a predísť tak plochonožiu as ním súvisiacimi problémami vrátane horšej výkonnosti. Pri základných modeloch je vhodné chodidlo podoprieť anatomicky tvarovanou vložkou, pokiaľ budete korčule tvarovať teplom, malo by podopretiu chodidla (ideálne na mieru) vždy predchádzať takémuto tvarovaniu - tu platia úplne totožné pravidlá ako pri bootfittinge lyžiarskych topánok.

Všetky rady a tipy platia aj pre kolieskové inline korčule.

Ďalej