Pri korčuľovaní sú chodidlá zaťažované špecificky a inak, než je tomu pri prirodzenom pohybe (chôdza, beh). Korčule sú tvrdé, noha je napevno fixovaná na tvrdej podložke, chodidlo prirodzene nepracuje a pri dlhodobom zaťažení často dochádza k problémom s pozdĺžnou klenbou ak bolestiam.

Ortopedicky tvarovaná vložka do korčúľ (a inline korčulí) dokáže podoprieť pozdĺžnu klenbu chodidla, tým jednak spresní a zrýchli reakciu, zvýši presnosť ovládania korčulí, ale predovšetkým podrží chodidlo a následne členok a koleno v lepšom osovom postavení, predchádza tak bolestiam aj ďalších kĺbov.

Z kolekcie Sidas patria medzi najpoužívanejšie vložky do korčúľ tie z radu 3Feet, ktoré sú dodávané pre 3 typy klenby (nízka, stredná, vysoká). V špecializovaných hokejových predajniach vám zmerajú chodidlo a obtlačia klenbu na Feet Revelatore, podľa výsledku analýzy sa volí vhodný typ. Vložky Low (nízka klenba) sú vhodné pre tých, ktorí majú nízku až „prepadnutú“ klenbu, a vyššia vyššia podpora (Mid, prípadne High) je im nepríjemná. Verziu Mid využijú hokejisti so stredne nízkou až strednou klenbou. Korčuliari so strednou až vyššou klenbou, najmä ak chcú agresívnejšiu odozvu, volia verziu High.

Najlepšiu podporu a prípadne výkon získate, ak si u vyškolených špecialistov necháte vytvarovať vložky do korčúľ na mieru z radu Custom. Najčastejšie sa do buslí používajú zimné vložky Sidas Winter Custom Ski a Winter Custom Pro (majú ešte tuhšiu podporu klenby).

Pri problémoch s klenbou a pri bolestiach chodidiel v súvislosti s korčuľovaním je vhodné chodidlo patrične posilňovať a rehabilitovať po konzultácii s fyzioterapeutom, lekárom. Ortopedické  vložky do korčulí pomôžu pri športovom výkone lepšiemu postaveniu chodidla, zvýšia komfort, presnosť, ale samy o sebe nemôžu pomôcť posilniť svaly v chodidle.

Jak vybrat vložku 3Feet? Určení typu klenby

Jak vybrat vložku 3Feet? Určení typu klenby

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH.