Detské vložky do topánok - Aktivita - beh

Sidas má ortopedicky tvarované vložky odladené pre detské chodidlá - Sidas Comfort 3D Junior. Detské ortopedické vložky do topánok majú precízne tvarovanú pätnú misku na usadenie chodidla a anatomicky tvarovanú podporu pozdĺžnej klenby pre lepšiu stabilitu a správne osové postavenie dolných končatín. Použité materiály sú flexibilné a účinne tlmia nárazy, pritom ponechávajú priestor na prirodzený pohyb a funkciu detských chodidiel.

Všetky ostatné športové vložky Sidas s ortopedicky tvarovanou podporou pozdĺžnej klenby a presným usadením päty vo veľkostiach XS, S a niekedy aj M sú vhodné pre mladých športovcov.

Poradca


Ako vybrať vložky do topánok pre deti

Ako vybrať vložky do topánok pre deti

Detské vložky do topánok v športe majú svoje významné miesto. Predovšetkým preto, že od chvíle, keď sa dieťa postaví na dve nohy, kontakt s povrchom vníma chodidlami. Po bosej a ponožtičkovej fáze prichádzajú prvé topánočky, s prvým intenzívnejším športom potom topánky špecializované - práve do lyžiarok, korčulí, kopačiek a ďalších topánok, navrhnutých špecificky na športovanie, je vložky vhodné dať už v detskom veku, aby boli nohy v správnom postavení. Aj keď dieťa žiadny problém zatiaľ nemá, buduje si pri športe pohybové vzorce, z ktorých bude vychádzať celý život. Nevhodné postavenie nôh a prepad nožnej klenby sa môže prejaviť až v dospelosti - bolesťami nôh, ale aj krčnej a bedrovej chrbtice alebo kolena.