Bootfitting - Aktivita - skialp

Sidas sa od roku 1975 venuje individuálnemu tvarovaniu vložiek a bootfittingu, teda úpravám a vyladeniu lyžiarskych topánok tak, aby presne padli, poskytovali požadovaný výkon a pri tom boli adekvátne pohodlné.

Základné a veľmi dôležité pravidlo bootfittingu je, že skelety lyžiarskych topánok a vnútorné papuče by sa mali upravovať až potom, čo je chodidlo precízne podopreté a stabilizované anatomicky tvarovanou vložkou (vložky Sidas Custom na mieru sú najpresnejšie, zimné vložky 3Feet sú skvelým základom). Bootfitting bez podoprenej nohy nebude presný a hlavne dlhodobý, pretože nemožno odhadnúť, akým spôsobom a ako veľmi sa bude noha meniť, deformovať (rozširovať a predlžovať), ako bude klesať klenba a ako sa bude meniť pozícia členka a ďalších kostí. Z toho dôvodu väčšina najlepších bootfitterov zároveň aj tvaruje vložky na mieru Sidas.

Pre bootfittery Sidas dodáva vypeňovacie a teplom tvarovateľné vnútorné papuče, rôzne doplnky na doladenie lyžiarok a vytesnenie priestorov v skeletoch, prístroje a nástroje na tvarovanie a úpravy skeletov lyžiarskych topánok.

Sidas = bootfitting.