Bežecké vložky do topánok Sidas poskytujú väčšiu či menšiu 3D oporu pozdĺžnej klenby a tiež rozdielnu mieru tlmenia. Vhodnú vložku pre beh vyberiete podľa svojej klenby, štýlu behu, výkonnosti a objemu, aj podľa potreby podpory vhodného postavenia chodidla v bežeckej obuvi. Vložky Sidas vďaka pätovej miske lepšie fixujú nohu v topánke, čo citeľne oceníte pri behu z kopca.

Modely z radu Protect poskytujú väčšie tlmenie pod pätou, čo je vhodné najmä pre tých, ktorí s behom začínajú a dopadajú viac cez pätu (gélovú tlmiacu vrstvu oceníte aj pri sebahoch). Bežecké vložky Protect majú väčšiu podporu klenby, čo napomáha väčšej stabilite na rovnom aj nerovnom povrchu.

Rad bežeckých vložiek Sense má menšie tlmenie, flexibilnú oporu klenby ktorá rešpektuje prirodzený pohyb chodidla, EVA materiál pod pätou aj v predonoží pre dobrú dynamiku.

Pokiaľ chcete vedieť, ako vložka ovplyvní drop topánky, sledujte konkrétne miery sily materiálu v prednej a zadnej časti (nájdete v každom detaile bežeckých vložiek Sidas). Najmenej ovplyvní drop model Sidas 3D Sense V2 (rozdiel 1 mm), zároveň je to model s najflexibilnejšou (najmenšou) oporou klenby pri tvarovaných bežeckých vložkách Sidas.

Pre optimálny bežecký výkon je dôležité nasledujúce: správny výber topánky, podľa potreby osadenia vhodnou bežeckou vložkou, výber správnej bežeckej ponožky zodpovedajúcej intenzite výkonu.