Analýza chodidla

Pre správny výber lyžiarskych topánok (ale aj všetkých ďalších nielen športových topánok) je dôležité vedieť o chodidle zákazníka do najviac informácií. Nepostrádateľné je poznať dĺžku a šírku chodidla, čo je základ pre výber správnej veľkosti a šírky topánok. Ďalej je dobré posúdiť objem chodidla (výšku priehlavku) a tiež výšku klenby. Pri znalosti výšky klenby je možné odporučiť vhodné tvarované športové vložky, ktoré by nemali chýbať v žiadnych „neohybných“ topánkach (lyžiarske a skialpové topánky, korčule, cyklistické tretry, bežkárske topánky na skate) a ďalej môžu prispieť k lepšiemu postaveniu nôh, prenosu síl a komfortu aj v ďalších športových topánkach určených na outdoor, beh, turistiku…

Sidas poskytuje potrebné informácie o chodidlách pomocou niekoľkých prístrojov na analýzu chodidiel. Feet Box a Press-Cam poskytujú on-line dáta cez tlakovú podložku, s ktorými sa dá v napojenom systéme ďalej pracovať a odporučiť konkrétne padnúce topánky z ponuky obchodu.

Skvelú službu poskytne aj analógový Sidas Feet Revelator, ktorý zmeria šírku a dĺžku nohy a pomocou odtlačku poskytne základnú informáciu o klenbe chodidla. Tento prístroj by nemal chýbať v žiadnom špecializovanom obchode, ktorý poskytuje kvalitné služby pri výbere obuvi.