Správna údržba predĺži životnosť batérií vyhrievaných rukavíc a ponožiek

Batérie sú zdrojom tepla vyhrievaných ponožiek a rukavíc. Bez funkčných batérií vyhrievané ponožky, vložky a rukavice neposkytujú pohodlie, na ktoré ste pri lyžovaní alebo turistike zvyknutí. Preto je potrebné batériám venovať maximálnu starostlivosť a správne ich skladovať.

Použitím týchto niekoľkých tipov na údržbu môžete predĺžiť životnosť svojich batérií zo 150 na takmer 500 životných cyklov! S osvedčeným postupom starostlivosti o batérie môžete strojnásobiť životnosť a účinnosť svojich batérií a teda aj vyhrievaných rukavíc a ponožiek.

 

Ako sa starať o batérie: 5 jednoduchých tipov

Starostlivosťou vaše batérie môžu až strojnásobiť svoju životnosť a zaistiť, aby si vaše vyhrievané ponožky, vložky, bundy a rukavice udržali rovnakú úroveň výkonu a po dlhú dobu. Tipy sa týkajú použitia, skladovania a čistenia batérií pre vyhrievané ponožky, vyhrievané rukavice, vyhrievané oblečenie alebo vložky do topánok.

TIP 1: Používajte batérie často

Je mylnou predstavou, že nepoužívaním batérií predĺžite ich životnosť, že budú žiť najdlhšie na dne šuplíka. Premýšľajte znova, presný opak je pravdou! Batéria, ktorá neprejde pravidelnými cyklami nabíjania a vybíjania, bude mať tendenciu "umrieť" (ako športovec, ktorý netrénuje) - používajte teda svoje batérie často, aj keď ich tak často nepotrebujete.

TIP 2: Používajte nabíjačku dodanú s batériami a adaptér o odporúčaných vlastnostiach

Používanie nabíjačiek, káblov alebo adaptérov, ktoré nie sú dodávané s vašimi batériami alebo nezodpovedajú odporúčaným parametrom, zvyšuje riziko poškodenia alebo zníženia kapacity batérií. Obzvlášť pri prechode na nevhodné, príliš výkonné zariadenie, ktoré má tendenciu „vypáliť“ kapacitu batérie.

TIP 3: Vyhnite sa dlhému nabíjaniu

Všetci sme nechali batériu nabíjať niekoľko dní, aj keď už dávno dosiahla 100%! Je to zlozvyk, ktorý urýchľuje zhoršovanie stavu batérií. Keď si budete istí, že je vaša batéria plne nabitá, ju jednoducho odpojte!

TIP 4: Správne uloženie batérií

Pre správne uloženie batérií medzi jednotlivými použitiami je postup veľmi jednoduchý:

Najprv odpojte batériu od vyhrievaného produktu, potom ho nabite na polovičnú kapacitu, vypnite a uložte na chladné a suché miesto, mimo priameho slnečného žiarenia. Stručne povedané, nezabudnite, že chlad, teplo a vlhkosť sú najhoršími nepriateľmi zdravej batérie. Tento postup je kľúčové dodržať obzvlášť po konci zimy, keď batérie ukladáte na dlhú dobu.

TIP 5: Pravidelne batérie čistite

Vaše batérie sú vystavené drsnému prostrediu počas dlhých dní lyžovania alebo turistiky. Neustálym pohybom, ale aj podmienkami - potom, prachom... Rovnako ako všetky vaše športové vybavenie je potrebné ich starostlivo čistiť, aby bola zaistená ich dlhodobá účinnosť! Ako? Jednoducho použite jemnú handričku veľmi ľahko navlhčenú jemným čistiacim prostriedkom a batérie zvonku utrite.