Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné poznať výšku klenby chodidla. Nižšie nájdete jednoduchý postup, ako približne určiť klenbu svojho chodidla.

Koncept Sidas 3Feet®

Nohy sú v mnohých ohľadoch jedinečné. Koncept Sidas 3Feet® koncentruje tieto vlastnosti do 3 tvarov a rešpektuje špecifiká pohybu chodidiel a rozloženia tlaku na podložku, pohybu.

HIGH – chodidlá s vysokou pozdĺžnou klenbou

MID – chodidlá so strednou pozdĺžnou klenbou

LOW – chodidlá s nízkou pozdĺžnou klenbou

Ako určiť klenbu chodidla?

Najlepšie zistíte svoju klenbu tak, že si u niektorého z predajcov vložiek Sidas necháte na prístroji zmerať svoje chodidlo vr. odtlačku došľapu, z ktorej sa zistí, akú máte klenbu a akú vložku do topánok Sidas 3Feet by ste mali zvoliť.

Odtlačok mokrého chodidla na určenie klenby

Tu uvádzame jednoduchý postup, ktorým si doma orientačne môžete „zmerať“ svoju klenbu:

1. Namočte svoje nohy

Ponorte si jednu nohu do misky s vodou (alebo do vane) a straste prebytok vody.

2. Urobte odtlačok

Pritlačte mokré chodidlo na papier/obálku (vhodnejšia je aspoň ľahko tmavá farba papiera), ako by ste po nej prechádzali.

3. Vyberte podľa odtlačku

Spojte odtlačok chodidla s obrázkami nižšie. Tak orientačne zistíte svoj typ klenby. Pokiaľ máte pocit, že ste na rozhraní, zvoľte tú vyššiu verziu podpory klenby z radu vložiek Sidas 3Feet.

Klenby chodidla