Poradca


Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Ako určiť klenbu chodidla? Sidas 3Feet

Vložky 3Feet sa vyberajú podľa klenby používateľa. Pre nízku klenbu sú určené 3Feet vložky LOW, pre strednú klenbu vložky označené MID a pre vysokú klenbu modely HIGH. Aby ste vedeli, aký variant vložiek Sidas 3Feet vybrať, je potrebné poznať výšku klenby chodidla.


Tabuľka veľkostí – vyhrievané vesty a bundy Therm-ic

Tabuľka veľkostí – vyhrievané vesty a bundy Therm-ic

Tabuľka s rozmermi vyhrievaných búnd a viest Therm-ic. Keďže je vyhrievané oblečenie navrhnuté tak, aby presne sedelo na tele a teplo sa čo najlepšie šírilo k telu, v prípade, že preferujete pohodlie, zvoľte o jedno číslo väčšiu veľkosť, než akú bežne nosíte.


Starostlivosť o akumulátory Therm-ic

Starostlivosť o akumulátory Therm-ic

Batérie sú zásadnou súčasťou vyhrievaných rukavíc, ponožiek a vložiek Therm-ic. Aby akumulátory fungovali v dobrej kondícii čo najdlhšie, je potrebné sa o ne patrične starať. Pripravili sme stručný návod, ako sa o nabíjacie batérie Therm-ic starať pred prvým použitím vyhrievaných produktov, v priebehu zimy a tiež ako ich správne skladovať cez leto.


Ako vybrať bežecké ponožky

Ako vybrať bežecké ponožky

Behanie je na vybavení v zásade nenáročný šport. O to dôležitejšie ale je vhodný výber kvalitného materiálu, ktorý bude nohy po dlhú dobu udržiavať v komfortnom stave a umožní tak behať ako kto chce - rýchlejšie, ďalej, hlbšie do hôr ... Ponožky sú spolu s bežeckými vložkami do topánok spojnicou medzi topánkou a nohou bežca, a správna spolupráca týchto častí výbavy je pre pohodlné, zdravé behanie bez úrazov nevyhnutná. Ponožky pri behaní môžu zastupovať viac funkcií, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať – pozitívny vplyv môžu mať na techniku behu, vznik pľuzgierov alebo bolesti nôh.


Ako na účinné vysúšanie topánok

Ako na účinné vysúšanie topánok

Vysúšanie topánok riešil niekedy snáď každý, naši predkovia používali triky ako vypchanie topánok savým novinovým papierom alebo vkladanie ohriatych kameňov do topánok. Moderné sušiče topánok poskytujú výrazne lepšie možnosti, len treba nájsť vhodné riešenie, ktoré bude efektívne pre určitý šport v tej forme, v ktorej ho prevádzkujete. Existujú sušiče obuvi prírodné, elektrické, mobilné, sušiče do auta alebo na domáce sušenie, ale aj špeciálne sušiče lyžiarskych topánok alebo sušič lezečiek.


Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Ako predchádzať kŕčom v nohách pri športe

Kŕč (spazmus) je samovoľná svalová kontrakcia, ktorú nemôžeme vedome ovplyvniť. Pri športe je potrebné rozlíšiť kŕče systémové, ktoré sú spôsobené výdajom minerálov a vitamínov, a lokálne, kedy je preťažený konkrétny sval alebo svalová skupina, hoci v holistickom pohľade je minerálová rovnováha v tele zachovaná.


Ako ošetriť pľuzgiere a ako zabrániť ich vzniku?

Ako ošetriť pľuzgiere a ako zabrániť ich vzniku?

Suché nohy: sen každého bežca

Nohy sa pri behu potia, navyše mnoho bežcov aspoň niekedy behá pri daždi, a nohy v suchu udržať skrátka nemožno. Napriek tomu sa tomu môže každý bežec čo najviac priblížiť, alebo aspoň starostlivosťou o nohy zamedziť vzniku problémov, ktoré so sebou vlhkosť prináša, predovšetkým ide o drobné kožné úrazy (otlaky, pľuzgiere a odreniny), ktoré ale veľmi znepríjemňujú beh a znižujú výkon aj komfort. Každý bude zrejme súhlasiť s tým, že lepšie je vzniku pľuzgierov as nimi súvisiace bolesti nôh úplne predísť. Ako na to?


Koho postihuje pri behu bolesť nôh a ako ju riešiť

Koho postihuje pri behu bolesť nôh a ako ju riešiť

Beh je jedným z najdostupnejších športov, behá asi 42 % Slovákov.

80 % z nich sú rekreační bežci, ktorí hľadajú komfort, 20 % závodní bežci, ktorí hľadajú výkon.

Bežec počas maratónu urobí asi 26 500 krokov, 40 minút behu znamená asi 7 000 krokov.

Chodidlo pri behu s každým došľapom odoláva tlaku asi trojnásobku hmotnosti tela.

Bežecký úraz rieši každý rok až 80 % bežcov.

Ďalej